Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Úspešný 37.zraz cykloturistov KST v Dolnom KubíneVytlačiť
 

V dňoch 27.-30. augusta 2015 sa konal v Dolnom Kubíne 37. zraz cykloturistov Klubu slovenských turistov. Hlavným organizátorom bol Klub slovenských turistov Dolný Kubín, spoluorganizátormi Mesto Dolný Kubín, Regionálna rada KST Dolný Kubín a Krajská organizácia cestovného ruchu Žilina. Podujatia sa realizovalo i vďaka finančnej podpore predsedu vlády SR i Žilinského samosprávneho kraja. Oficiálne  registrovaných bolo 290 účastníkov nielen zo Slovenska, ale aj z Česka,  Poľska, Ukrajiny a dokonca i z Chorvátska.  Organizátori pripravili harmonogram na 7 značených cyklotrás pre cestné, trekové i horské bicykle a 2 pešie túry. Hlavným zrazovým priestorom, kde okrem ubytovania účastníkov v bungalovoch ale i v stanoch, prebiehali i všetky sprievodné kultúrne, spoločenské a zábavné akcie, bol Kemp Tília na Gäceli. Výborné podmienky v Kempe Tília si pochvaľovali všetci účastníci.
Najatraktívnejšími trasami boli: cyklotrasa C2 „Oravsko-liptovská“, C1 „Okolo Oravskej Magury“ a C4 „Popod Kubínsku hoľu“. Milovníci dvoch kolies spoznávali na cyklotrasách nielen rázovitý oravský región, prírodu a malebné dedinky, ale navštívili najznámejšie kultúrne pamiatky.  Medzi ne patrili Oravský hrad, týčiaci sa na strmom vápencovom brale priamo nad obcou Oravský Podzámok, evanjelický artikulárny drevený kostol v Istebnom aj v Leštinách, pamätný dom Martina Kukučína v Jasenovej, stanicu Tanečník na Oravskej lesnej železnici v Oravskej Lesnej, dvojkríž a kameň svätcov Cyrila a Metóda na Vyšnokubínskych skalkách s pohľadom na majestátny Veľký Choč. Na Liptovskej strane to boli zrúcanina Liptovského hradu, termálne krátery s Kalamenoch, kúpele Lúčky i Liptovská Mara. V rámci voľna mohli účastníci využiť popoludňajšiu prehliadku mesta so sprievodcom z Oravského múzea, voľný vstup do Oravskej galérie, ktorá je jednou z najnavštevovanejších na Slovensku alebo zrelaxovať sa využitím zľavy v AquaRelaxe v Dolnom Kubíne. 
Organizačný štáb zapojil do realizácie zrazu 70 turistov z KST Orava Dolný Kubín a dolnokubínskeho cykloklubu Jurassic bike team ako vedúcich a pomocníkov trás. 
Poďakovanie patrí organizátorom  i všetkým, ktorí svojím dielom prispeli k úspešnej realizácii zrazu. Pochvala patrí aj organizátorom sprievodných kultúrnych podujatí, ktoré prispeli k celkovej atmosfére zrazu a oravským obciam za zabezpečenie občerstvenia na trasách. Z hľadiska bezpečnosti na cyklotrasách patrí poďakovanie aj riaditeľovi Okresného policajného riaditeľstva plk. JUDr. Ľubomírovi Lehotskému a príslušníkom Policajného zboru v Dolnom Kubíne.
Vydarenú akciu, ktorú pri slávnostnom ukončení účastníci zhodnotili dlhotrvajúcim potleskom ako jednu z najlepších, ak nie najlepšiu, sprevádzalo i výborné počasie. Štafeta zrazov, už so stuhou nášho zrazu v mestských farbách bielej a červenej, putovala od rúk Jozefa Brnušáka predsedu KST Orava Dolný Kubín do rúk podpredsedu sekcie cykloturistiky Antona Hasáka.  V nedeľu účastníci odchádzali plní zážitkov a dobrej pohody. 

Fotoalbum

Ing. Danka Števonková

37.zraz cykloturistov KST v Dolnom Kubíne

37.zraz cykloturistov KST v Dolnom Kubíne

37.zraz cykloturistov KST v Dolnom Kubíne

 


 
 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka