Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Vedomostná súťaž o II. svetovej vojneVytlačiť
 

Vedomostná súťaž o II. svetovej vojne

V priestoroch Mestského úradu v Dolnom Kubíne sa vo štvrtok 11. mája t.r. uskutočnilo Obvodné kolo súťaže Medzníky II. svetovej vojny. Podujatie organizačne pripravili Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (OblV SZPB) v Ružomberku a Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu Mestského úradu v Dolnom Kubíne.

Vedomostná súťaž o II. svetovej vojne

Súťaže sa zúčastnili štyri dvojčlenné tímy žiakov zo základných škôl z okresov Dolný Kubín a Tvrdošín.

V prvej časti si deti vyžrebovali otázky týkajúce sa priebehu II. svetovej vojny, významných bitiek, vývoja na Slovensku v tomto období a holokaustu. Následne predstavili vlastnú prezentáciu, v ktorej pripomenuli významné osobnosti a pamätníkov na udalosti spred viac než 75 rokov.

Veľmi sa chcem poďakovať učiteľom, ktorí pripravovali deti na túto súťaž, som rád, že v nich udržiavajú povedomie o hrôzach a utrpení ľudí počas vojny. Je dôležité, aby sme na to nezabúdali a nezopakovali rovnaké chyby ako naši predkovia. Samotní žiaci nás veľmi príjemne prekvapili vedomosťami a najmä prezentáciami, ktoré si nachystali. Spracovali v nich spomienky žijúcich pamätníkov na vojnu, udalosti, ktoré zasiahli do života celého regiónu a nezabudli ani na osobnosti, ktoré v náročnej životnej situácii prejavili odvahu a osobnú statočnosť,“ uviedol predseda OblV SZPB Róbert Fajta.

Vedomostná súťaž o II. svetovej vojne

Víťazom súťaže sa stalo družstvo ZŠ Martina Kukučína v Dolnom Kubíne v zložení Petra Zagatová a Simona Kržková, na druhom mieste skončili žiaci ZŠ s MŠ Nižná Jakub Bulla a Gregor Budz a na treťom zástupcovia Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne Marek Dieška a Martin Špánik.

Všetkým zúčastneným venovali vecné ceny OblV SZPB a Mesto Dolný Kubín, víťazný tím postúpil do oblastného kola súťaže, ktoré sa bude konať v Ružomberku. Ďalšou odmenou pre žiakov bude exkurzia do miest spätých so Slovenským národným povstaním.

Jozef Kaščák

Vedomostná súťaž o II. svetovej vojne


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka