Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Vyšnokubínske prviesenky majú 15 rokovVytlačiť
 

Vyšnokubínske prviesenky majú 15 rokov

Pozoruhodné umelecké výkony predvádzali malí recitátori na 15. ročníku Vyšnokubínskych prviesenok, ktoré sú akýmsi Hviezdoslavovým Kubínom pre žiakov prvého stupňa základných škôl. V prednese poézie a prózy sa 20. júna predstavili školáci zo ZŠ Martina Kukučína, Cirkevnej spojene školy v DK a zo ZŠ Oravský Podzámok.

Tradícia vznikla pred pätnástimi rokmi v čase 50. výročia Hviezdoslavovho Kubína. Prviesenky sú recitátorská súťaž malých detí zo základných škôl, pričom súťažia v dvoch kategóriách, prvý a druhý ročník a tretí a štvrtý ročník,“ povedal Antonín Zámečník, starosta Vyšného Kubína.

Hviezdoslavove prvé kvietky - prviesenky prišla povzbudiť dlhoročná úspešná recitátorka a dnes divadelná režisérka Renáta Jurčová. Hosťom jubilejného ročníka bola aj spisovateľka Alžbeta Pániková. Viaceré deti stáli pred väčším publikom vôbec po prvýkrát. „Keďže Hviezdoslavov Kubín ponúka možnosť skôr pre starších, chceli sme vymyslieť súťaž v prednese poézie a prózy pre školáčikov, ktorá ich zároveň bude postupne pripravovať na veľkú súťaž Hviezdoslavov Kubín,“ vysvetlil Antonín Zámečník.

V sále obecného úradu sa predstavili aj deti z vyšnokubínskej materskej školy. Predškoláci zarecitovali nesúťažne báseň, ktorú ich naučili pani učiteľky. 15. ročník Vyšnokubínskych prviesenok patril aj spomienke na Milenu Zábrženskú, ktorá bola dlhé roky iniciátorkou kultúrnych aktivít Vyšného Kubína. V rodisku Pavla Országha Hviezdoslava rozkvitnú prviesenky opäť o rok.

Logo mestskej televízie


 
 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka