Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Vystavovali farbiarov a psov rôznych plemienVytlačiť
 

Vystavovali farbiarov a psov roznych plemien 01 (redakcia) copy.jpg

Plochu pri Zimnom štadióne v Dolnom Kubíne zaplnili v nedeľu 11. augusta milovníci psov. Na špeciálnu výstavu farbiarov, ale i oblastnú výstavu psov všetkých plemien prišlo so svojimi majiteľmi 150 štvornohých miláčikov. 

„Táto výstava je špecifická tým, že je to už 18. ročník, ale máme ju po dlhej odmlke druhý raz. Okrem oblastnej výstavy je tu aj špeciálna výstava bavorských a hanoverských farbiarov. Sú to plemená, ktoré sú ideálne na dohľadávku raticovej zveri a táto lokalita má týchto plemien veľmi veľa,“ povedal Ivan Kubačka, riaditeľ výstavného výboru. Oproti minulému roku bolo na výstavu prihlásených o dve tretiny viac psov. Organizátori Slovenský poľovnícky zväz Dolný Kubín a Klub chovateľov farbiarov chcú v budúcnosti výstavu ešte viac rozšíriť. „Myslíme si, že je to dobrá reprezentácia Dolného Kubína,“ doplnil riaditeľ výstavného výboru. 

Chovatelia psov sa na súťaž pripravovali rôznymi spôsobmi. „Snažil som sa psa hlavne upokojovať. Otvárať mu papuľu, aby bol zvyknutý na to, že mu budú kontrolovať chrup. Tiež, aby dokázal stáť, keď mu budú merať výšku v kohútiku,“ objasnil jeden zo súťažiacich. Psy súťažili o tituly víťaza triedy, oblastného víťaza, víťaza Oravy i o víťaza špeciálnej výstavy bavorských a hanoverských farbiarov. „Výstavný pes by mal byť harmonický, nemal by mať skrivenú postavu. Mal by mať pravidelný chod končatín. Taktiež by nemal mať známky rušivosti v celkovom vzhľade. Pes musí byť pekný, mať svoje proporcie, svetlosť oka a dostatočnú pigmentáciu srsti. Rozhodca to vie presne posúdiť, pretože je na to školený,“ vysvetlil Kubačka. 

Okrem titulov boli pre psy pripravené viaceré súťaže, napríklad o najkrajší pár či chovateľskú skupinu. Na svoje si prišli aj deti, ktoré mohli jazdiť na koni a skákať na nafukovacom hrade.

 

redakcia

 

TVDK black.png

 


 
 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka