Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Zápis dieťaťa do 1. ročníka základnej školyVytlačiť
 

Zápis do 1. ročníka Základnej školy sa uskutoční  v základných školách  v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (ZŠ Janka Matúšku, ZŠ Petra Škrabáka, ZŠ Martina Kukučína a ZŠ s MŠ Kňažia) 15. a 16. apríla 2019.  V tom istom termíne má zápis do 1. ročníka ZŠ aj Cirkevná spojená škola. Bližšie informácie o zápise nájdete na webových stránkach škôl. 

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole. Povinnosť sa vzťahuje na každého zákonného zástupcu, ktorého dieťa najneskôr 31. augusta 2019 dovŕši 6 rokov.

Ak zákonný zástupca neprihlási svoje dieťa na povinnú školskú dochádzku, dopúšťa sa priestupku podľa § 37 ods. 1 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a možno mu uložiť pokutu do 331,50 eura.

Zápis dieťaťa do 1. ročníka základnej školy


 
 

dnes je: 24.7.2019

meniny má: Vladimír

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka