Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Žiaci zo ZŠ s MŠ v Kňažej sa budú učiť v novom altánkuVytlačiť
 

Žiaci zo ZŠ s MŠ v Kňažej sa budú učiť v novom altánku

Dolný Kubín, 15. apríla 2019 – Vo vonkajšom areáli Základnej školy s materskou školou v Kňažej pribudol v týchto dňoch altánok, ktorý budú môcť využívať žiaci a pedagógovia na výučbu niektorých predmetov v prírode. S nápadom výstavby prišla riaditeľka školy, ktorá chce zinovatívniť vyučovanie.   

Keď pani riaditeľka prišla s touto myšlienkou k vedeniu mesta, stretla sa s pochopením. Mestský poslanci na svojom zasadnutí odsúhlasili na vybudovanie altánku sumu vo výške 5-tisíc eur,“ povedal Michal Švento vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade v Dolnom Kubíne.

Jednou z priorít školského vzdelávacieho programu v Kňažej je ochrana životného prostredia. „Altánok je súčasťou nášho projektu Záhrada, v rámci ktorého sme aj so žiakmi vybudovali záhradu, kde sa budú učiť pestovať plodiny, kríčky a ovocné stromy. Tiež nám bude slúžiť na vyučovanie v prírode,“ vysvetlila riaditeľka ZŠ s MŠ v Kňažej Dáša Badáňová.  

V altánku budú prebiehať hodiny biológie, technickej výchovy a pracovného vyučovania. Rovnako poslúži aj škôlkarom, ktorí sú tiež zapojení do programu environmentálnej výchovy.              

Žiaci zo ZŠ s MŠ v Kňažej sa budú učiť v novom altánku


 
 

dnes je: 21.7.2019

meniny má: Daniel

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka