Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Prihlásenie na trvalý pobyt (TP)

Prihlásenie na trvalý pobyt (TP)

Odbor organizačný a vnútorných vecí
Vedúci odboru: Ing. Patrik Bartoška, PhD.


Za členov rodiny môže hlásiť trvalý pobyt jeden z členov tejto rodiny, musí predložiť potrebné doklady za členov rodiny a zároveň, ak vykonáva zmenu TP manžel manželke alebo naopak, musí predložiť splnomocnenie s úradne overeným podpisom, kde splnomocňuje manžela/manželku k úkonu zmeny TP.

Potrebné doklady:

1. Žiadateľ predloží nasledovné doklady:

  • a.) platný občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze (nie žiadosť o vydanie nového občianskeho preukazu!),
  • b.) cestovný doklad SR, ak nemá občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaze, alebo
  • c.) osvedčenie o štátnom občianstve (nie staršie ako 3 mesiace), ak nemá občiansky preukaz alebo potvrdenie o občianskom preukaže, ani cestovný doklad SR,
  • d.) rodný list dieťaťa vydaný orgánmi SR, ak ide o prihlásenie dieťaťa do 18 rokov (zákonný zástupca predkladá rodný list pri každej zmene trvalého pobytu dieťaťa).

2. doklad o vlastníctve alebo spoluvlastníctve nehnuteľnosti, a to buď:

  • a.) Rozhodnutie o povolení vkladu, ktorý bude opatrený pečiatkou a podpisom pracovníka vydávajúceho úradu, alebo
  • b.) Výpis z listu vlastníctva vo forme verejnej listiny, taktiež opatrený pečiatkou a podpisom pracovníka vydávajúceho úradu.
  • Služby Kataster portálu slúžia len pre občanov a majú iba informatívny charakter, preto ich nie je možné využívať na účel hlásenia trvalého pobytu.

3. písomné potvrdenie o súhlase s prihlásením občana/občanov na trvalý pobyt s osvedčeným podpisom vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov, alebo ak sa vlastníci osobne podpíšu pred pracovníčkou ohlasovne na zadnú stranu prihlasovacieho lístka na trvalý pobyt.

Písomné potvrdenie sa nevyžaduje, ak:

  • ide o prihlásenie vlastníka alebo spoluvlastníka,
  • ide o prihlásenie občana, ktorý má zriadené vecné bremeno – právo doživotného užívania nehnuteľnosti,
  • ide o prihlásenie manžela/manželky alebo nezaopatrené deti vlastníka alebo spoluvlastníka (nezaopatrené dieťa môže byť občan do 25 rokov, ak sa sústavne pripravuje dennou formou štúdia na svoje povolanie, v tom prípade je potrebné predložiť doklad, ktorý preukazuje jeho nezaopatrenosť – napríklad potvrdenie o návšteve školy formou denného štúdia).

Vybavuje:
Mestský úrad Dolný Kubín, Odbor organizačný a vnútorných vecí, nová budova, prízemie, evidencia obyvateľstva

Kontakt:
Petra Šárfy
Tel.: 043/5814455
e-mail: petra.sarfy@dolnykubin.sk

Poplatok:
5,- EUR za každé vystavenie potvrdenia o pobyte


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka