Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Relax a šport

Dolný Kubín ponúka veľa možností na plnohodnotné trávenie voľného času. Silné zázemie tu majú vrcholoví aj amatérski športovci či turisti. Na svoje si príde naozaj každý, bez rozdielu veku, či už je to milovník letných, zimných, halových, vodných, kolektívnych alebo individuálnych športov.

Dolný Kubín je unikátny koncentráciou a blízkosťou športových zariadení. Aj kvôli tejto prepojenosti patrí Dolný Kubín medzi vyhľadávané miesta sústredení športových klubov a reprezentačných výberov zo Slovenska a zahraničia.

Rekreačné stredisko Kuzmínovo s osvetlenými traťami pre bežecké a zjazdové lyžovanie je svetovou raritou vo vzdialenosti od centra mesta – nachádza sa iba 400 metrov od historického námestia.

Priamo pod Kuzmínovom je futbalové ihrisko s umelým povrchom a začína tu mestský okruh pre priaznivcov in-line korčuľovania.

Iba 5 minút chôdze od Kuzmínova nájdete zimný štadión, ktorý je využívaný celoročne: v zimných mesiacoch na hokej a korčuľovanie a po zvyšok roka slúži ako multifunkčné ihrisko s umelou plochou pre florbal, hokejbal, in-line korčuľovanie, tenis, bedminton a iné športy.

Atraktívne pre záujemcov sú aj neďaleké ihriská na malý futbal a plážový volejbal, či futbalový štadión s atletickou bežeckou dráhou.

Pre všetkých, ktorí si chcú dopriať relax, ale najmä dobrú náladu pri plávaní, welness a chutnom občerstvení, je celoročne otvorený aquapark s krištáľovo čistou vodou v bazénoch, s divokou riekou, vírivkami, kĺzačkami, toboganmi, saunou, priestranným fitnescentrom a masážno–rehabilitačným strediskom.

Vyhľadávané lyžiarske terény pre zjazdárov, snowboardistov aj bežcov na lyžiach ponúka stredisko Ski park Kubínska hoľa. Moderný komplex zahŕňa 14 km upravovaných zjazdových tratí, bežecké trate, dve štvorsedačkové lanovky, osem lyžiarskych vlekov, ubytovacie a stravovacie zariadenia, strediská služieb vrátane lyžiarskej školy a požičovní športového náčinia a tiež nevyhnutné zázemie na prevádzku lanoviek, vlekov, zasnežovacích diel, parkoviská a pod. O bezpečnosť športovcov sa stará Horská záchranná služba.
Stredisko Kubínska hoľa je v prevádzke celoročne – nezabudnuteľné výhľady poskytuje jazda lanovkou na slnkom zaliate vrcholky kopcov. Čoraz väčšej obľube sa teší tamojší bike park, downhillové trate odstupňované podľa náročnosti, adrenalínové športy ako paintball a najmä paragliding, pre ktorý je tento kopec ako stvorený. A keď sklame počasie, na svoje si prídu aspoň hubári.

Prírodné danosti Oravy tvoria ideálne podmienky pre rozvoj turistiky. Krásy hôr obdivujú turisti z celého sveta, nie náhodou hostilo mesto už dvakrát účastníkov medzinárodného zrazu turistov.

Hladko modelovaný reliéf okolitých kopcov vytvára nespočetné možnosti pre cyklistov. Celé rodiny sa môžu vydať na príjemné výlety na cestných aj horských bicykloch. Každoročne v júni sa tu koná medzinárodný cyklomaratón.

Obľúbeným miestom vodných športov je samotná rieka Orava. Stretnúť na nej môžete priaznivcov raftingu, rekreačných aj profesionálnych kanoistov a kajakárov. Areál vodných športov na Gäceli je vzdialený od centra mesta približne pol druha kilometra, ide o jediný vodný areál na Slovensku, ktorý využíva výhradne prirodzený vodný tok.

Tenis – pre milovníkov bieleho športu je v meste k dispozícii niekoľko tenisových kurtov s antukovým povrchom.

Urobiť niečo pozitívne pre svoje zdravie máte možnosť aj v niekoľkých fitnes centrách, posilňovniach, spinning centre, svoje schopnosti si môžete overiť na umelej lezeckej stene alebo v hale pre squash.


 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka